חוות דעת חשבונאית/כלכלית בתיקים משפטיים

שתף את הפוסט

עוסקים בתיקים משפטיים הכוללים תביעות כלכליות בהיקפים משמעותיים? הכירו את משרד נעם פרדס ושות', רואי חשבון ומעריכי שווי המתמחה באומדן נזקים כלכליים. "יש לנו הכבוד להיות ממונים כמומחים חשבונאיים/כלכליים מטעם בתי המשפט השונים"

משרד רואי החשבון נעם פרדס ושות' עוסק באומדן חשבונאי וכלכלי של נזקים שנגרמים לצדדים, במסגרת הליכים משפטיים.

רואה חשבון נעם פרדס מחזיק בתואר BA מאוניברסיטת תל-אביב, כלכלה וחשבונאות, ובתואר מוסמך (MA) בכלכלת עסקים – מגמת מימון ובנקאות, מאוניברסיטת בר-אילן. "גרתי 12 שנים בסין, עבדתי בקבוצת חברות אייזנברג ושימשתי כמנהל הכספים של הפעילות בסין. בשנת 2007 חזרתי ארצה והחלטתי להמשיך ולהתעמק בתחומים הכלכליים של ראיית חשבון".
בכל מקרה בו צד להליך משפטי טוען שנגרם לו נזק, קיים צורך לתמוך בטענה ולתת אומדן מקצועי לנזק. בתי המשפט אינם מקבלים טענות לנזק מבלי שהנזק הוכח וניתן לו ערך כספי, על ידי מומחה.

"אנחנו עוסקים בכל ההיבטים של מתן ערך כמותי לנזקים, ולשם כך מביאים ידע של עשרות שנים בתחום החשבונאות, הכלכלה וניהול הכספים", אומר פרדס ומוסיף, "עבודת אומדן נזק כלכלי היא בדרך כלל מורכבת ביותר ודורשת בין היתר הבנה מלאה של הפעילות העסקית של הגוף שטוען כי נגרם לו נזק, כמו גם בדיקה וניתוח חשבונאי של הדוח"ות הכספיים של הלקוח, ירידה לפרטים חשבונאיים החשובים לתיק, בדיקת תחזיות, תוצאות בפועל אל מול תחזיות, מאפייני מאקרו של השוק הישראלי ואף שווקים זרים, ועוד פרמטרים רבים בהם אנו עושים שימוש לצרכי כל עבודה.
כל עבודת אומדן נזק כלכלי או הערכת שווי הם בעלי מאפיינים ייחודיים ודורשים השקעה מרובה של שעות עבודה, לכן העבודות שלנו ניתנות בעיקר בתיקים בעלי היקף נזק גדול ומשמעותי. אנחנו נותנים חוות דעת כלכליות עבור צדדים, חוות דעת נגדיות (חוות דעת נגדיות לחוות דעת שניתנה על ידי צד בתיק) ויש לנו הכבוד להיות ממונים על ידי בתי המשפט השונים כמומחים חשבונאיים/כלכליים מטעם בית המשפט".

באילו מקרים נוספים נדרש אומדן חשבונאי וכלכלי?
"בנוסף לאומדן נזקים כלכליים, אנו עוסקים באופן נרחב גם בהערכות שווי פעילות ריאלית (לא כולל נדל"ן) למקרים של הכנסת/הוצאת שותף, סכסוך בין בעלי מניות, העברות בין דוריות ועוד. בכל המקרים הללו דרושה הערכת שווי שתהווה בסיס להמשך העסקאות בין הצדדים".
לקוחות המשרד הם משרדי עורכי דין העוסקים בתביעות כלכליות בתיקים בהיקפים משמעותיים. בנוסף, בעלי מניות ומשקיעים. מכיוון שהמשרד אינו עוסק בביקורת חשבונות, אין לנו תלות בלקוח מסוים או ניגוד עניינים.

רו"ח פרדס מספר על מקרה שבו טיפל, סכסוך עסקי בין ספק חו"ל למפיץ ישראלי, "חברה זרה הפסיקה באופן חד-צדדי הסכם עם חברה מקומית העוסקת בתחום הפצה של דברי מתיקה. טענת החברה הזרה היתה שלא רק שלא נגרם הפסד לחברה בישראל, תחום פעילות זה היה הפסדי מלכתחילה לחברה הישראלית, ולכן בעצם החברה הזרה "חסכה" הפסדים לחברה המקומית. הוכחנו באמצעות עבודה כלכלית שטענות החברה הזרה היו לא נכונות, התחום היה ריווחי ולחברה הישראלית אכן נגרם נזק עקב הפסקת ההתקשרות החד-צדדית".
דוגמא נוספת שבה טיפל המשרד היא סכסוך בין חברה הנדסית בחו"ל לחברה ממשלתית בנוגע לאיכות ביצוע עבודות בארץ: "טיפלנו באומדן נזקים שגרמה חברת הנדסה זרה בגובה של מיליוני שקלים לחברה ממשלתית ישראלית, עקב ביצוע כושל של פרויקט ארוך שנים".

במשרד עוסקים גם בחוות דעת כלכליות/חשבונאיות לשוק ההון, בתביעות ייצוגיות/נגזרות, סכסוכים בין בעלי מניות והערכת שווי לצורך "מכירה כפויה" של מניות צד, בנזקים כלכליים שנגרמים לגופים עסקיים עקב הפקעת קרקעות לצורך הרחבת תשתיות, בבדיקה של יישום כלכלי של הסכמים שהושגו בהליכים של תובענות ייצוגיות ובהערכות שווי.

מבוא גרופית 4, תל-אביב. 072-2218202
noam@pl-group.co.il

פוסטים נוספים

דילוג לתוכן