מהן חוות דעת כלכליות לבית משפט?

חוות דעת כלכליות לבתי משפט הוא שירות המיועד בעיקר לעורכי דין ב"כ הצדדים או ישירות לבית המשפט הדן בתיק.
בתיקים מסחריים יש (בד"כ) לאמוד את הנזק הכלכלי שנגרם לאחד הצדדים או, לחילופין, לבדוק את הנזק הכלכלי שנתבע על ידי צד כלשהוא ("חוות דעת נגדית").

מהן חוות דעת כלכליות לבית משפט?

מדובר באומדן נזק מסחרי, תעסוקתי לצורך הליך משפטי. מקובל כיום לצרף לתביעה בעלת אופי כלכלי חוות דעת חשבונאית / כלכלית מטעם מומחה. בעבר ניתן היה לתבוע סכומים על פי אומדן, אולם בשנים האחרונות בתי המשפט דורשים לקבל חוות דעת חשבונאית / כלכלית התומכת בסכום התביעה. לשם כך יש לבצע אומדן הנזק שנגרם לתובע או, לחילופין, להפריך את טענת התובע באמצעות חוות דעת נגדית.

מי הם הלקוחות הנדרשים לחוות דעת כלכלית / חוות דעת חשבונאית?

ניתן לחלק את הלקוחות לשתי קבוצות: 1) – משרדי עורכי דין המייצגים לקוחות, 2) – שופטים / שופטות בתי משפט. המשרד נותן חוות דעת ללקוחות באמצעות עורכי דינם. יש לנו הכבוד והזכות לעבוד עם משרדי עורכי הדין המובילים בישראל בתחום המסחרי, נזיקין, ודיני העבודה. לא פחות חשובה היא העובדה כי גם בתי המשפט השונים בישראל, בערכאות שונות, ממנים אותנו לתת חוות דעת חשבונאיות / חוות דעת כלכליות עבור בית המשפט.  

 

חוות דעת מומחה לבית משפט: נשמע שמדובר בתהליך מורכב?

נכון. כתיבת חוות דעת חשבונאית / חוות דעת כלכלית לבית משפט דורשת ידע הדומה מאוד לזה הנדרש בתחום הערכות השווי. בנוסף, על כותב חוות הדעת הכלכלית / חשבונאית להכיר את פרטי המקרה, למצוא את השיטה הנכונה לאומדן הנזק, לכתוב את חוות הדעת בצורה רהוטה ובהירה כך שגם מי שאינו רואה חשבון או כלכלן יוכל להבין את חוות הדעת. בנוסף, עורך חוות הדעת אמור להגן על חוות דעתו בשלב ההוכחות ולהתמודד עם עורך הדין של הצד שכנגד. חוות דעת ועדות טובה יכולים לסייע מאוד, כשם שחוות דעת רשלנית ו/או עדות רעה יכולים לגרום לנזק. לכן נכונה הטענה כי מדובר בהליך מורכב.

השאירו פרטים לייעוץ ראשוני / שאלות
דילוג לתוכן